IPA Podkarpacie

Region Bieszczadzki (SG Przemyśl)Film- 5-lecie działalności Bieszczadzkiego Regionu IPA

1   W 2014 roku Bieszczadzki Region IPA obchodzi V-lecie swojego powstania. Przez ten okres społecznej działalności Region starał się kreować pozytywny wizerunku Straży Granicznej i Polskiej Policji, tworzyć więzy autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego.

     W 2014 roku Bieszczadzki Region IPA obchodzi V-lecie swojego powstania. Przez ten okres społecznej działalności Region starał się kreować pozytywny wizerunku Straży Granicznej i Polskiej Policji, tworzyć więzy autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego.

   Jak członkowie Bieszczadzkiego Regionu służyli poprzez przyjaźń można się przekonać gdy obejrzymy film „Servo Per Amikeco”

Link do filmu

 

Jubileusz 5-lecia Bieszczadzkiego Regionu IPA

1   W 2014 roku obchodzimy jubileusz 5-lecia powstania Bieszczadzkiego Regionu IPA w Przemyślu przy Bieszczadzkim Oddziale Granicznej.

    IPA to skrót od International Police Association- Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego 1 stycznia 1950 roku przez sierżanta Brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. Statut Sekcji Polskiej IPA stanowi, że jej członkami mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, jak również emeryci i renciści tych formacji.
    W ramach inauguracji obchodów jubileuszu w dniu 28 lutego br. dzięki pomocy i współpracy z NSZZ FSG przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej odbył się Bal Karnawałowy dla osób, którym bliskie są ideały IPA.
    W czasie obchodu jubileuszu chcieliśmy podziękować osobom które nas wspierają, i z nami współpracują, a w szczególności:
Panu gen. bryg. SG Dominikowi Traczowi - Komendantowi Głównemu Straży Granicznej,
Panom Komendantom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej,
Panu Komendantowi Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu,
Panu Prezydentowi Miasta Przemyśla,
Panom Przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej,
Wolontariuszom z Grup PCK w Przemyślu.
     Kiedy zaczynaliśmy w roku 2009 do naszego Regionu należało 60 członków na dzień dzisiejszy liczba członków naszego regionu liczy 153. Wszystkie przedsięwzięcia IPA Region BIESZCZADZKI są organizowane dzięki dużemu zaangażowaniu naszych członków oraz bardzo dobrej współpracy z w/w oraz wspieraniu naszych działań przez społeczników spoza IPA..
    Jesteśmy Państwu wdzięczni za okazane wsparcie i pomoc.

tekst: D. Gąska-Stawarz
zdjęcia. Z. Welszyng

Fotogaleria dostępna TUTAJ

 

Gościmy

Logowanie

Przetłumacz stronę

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

W naszych galeriach

Nasi fani na facebook